اسپرت کردن خودرو، تیونینگ برای متفاوت بودن

اسپرت کردن خودرو یکی از علایق شخصی هر قشری با هر سن و سالی می باشد و این تنها مختص به یکسری افراد خاص نمی شود ، شما می توانید فضای داخلی و خارجی ماشین خود را هرطور که دوست دارید تغییر دهید.

اسپرت کردن درون ماشین :

اسپرت کردن درون ماشین، یک زیبایی و جلوه خاصی به ماشین می دهد و هرکسی طبق سلیقه ی شخصی آن را تغییر می دهد ، از جمله تغییراتی که می توان انجام داد :

  • تغییر تو دوزی های ماشین
  • صندلی های اسپرت
  • لوازم جانبی
  • تعویض سردنده و اهرم
  • سیستم صوتی هم از جمله بخشهایی است که طرفداران زیادی به دنبال ارتقای آن در خودروی خود هستند

اسپرت و تیونینگ خودرو

شما می توانید صندلی های اسپرت را جایگزین صندلی های معمولی کرده و ظاهر زیباتری به درون ماشین خود بدهید، بعبارتی دیگر یک شخصیت جدید به ماشین خود می دهید همچنین می توان روکش فرمان را نیز تغییر داد و از روکش مورد علاقه ی خود استفاده کنید و یا میتوان روکش درونی در ها را نیز تغییر داد و آن هارا متناسب با روکش صندلی ها ست کرد.

اما همانطور که می دانید اسپرت کردن و تیونینگ کردن داخل و خارج خودرو هزینه های بسیار زیادی را برای صاحبان آن ها دربر خواهد داشت.

اسپرت و تیونینگ خودرو

همانطور که قبلا ذکر شد تیونینگ شامل چند بخش می شود؛

از تغییرات ظاهری شامل رینگ و لاستیک و دودی کردن شیشه گرفته تا نصب سانروف، کیت بدنه و ارتقای سیستم صوتی و …

و بخش دیگرنیز مربوط به ارتقای عملکردی موتور است که شامل افزیش قدرت موتور و شتاب خودرو می شود. یک بخش دیگر تیونینگ فنی است.  در این بخش؛ ترمزها، برنامه کامپیوتری، ارتفاع خودرو و … تغییر می کند.

یکی از روش های مدرن اسپرت کردن خودرو:

اخیرا یکسری روکش هایی تولید شده است که می توانید به بدنه ی خودرو بچسبانید و ظاهر خارجی خودروی خودرا تغییر دهید این روکش ها دقیقا به صورتی است که تصور می شود که بدنه خودرو خود را رنگ کرده اید. این روش بشدت مورد استقبال جوانان و طرفدارن خودروهای اسپرت قرار گرفته است.

اسپرت و تیونینگ خودرو

هزینه ی اسپرت کردن خودرو:

همانطور که می دانید اسپرت کردن و تیونینگ کردن خودرو بسیار همه گیر شده است و خیلی از جوانان علاقه ی بیسیار زیادی به این کار دارند ، اما از انجایی که چنین افرادی علاقه دارند با دیگر افراد جامعه متفاوت باشند و متفاوت به نظر برسند هر هزینه ای را پرداخت می کنند که خودروی شخصی آن ها متفاوت تر از بقیه به نظر برسد.
تصور کنید ،… اینکه کسی برای تقویت موتور اتومبیل خود؛ میلیون‌ها تومان خرج می‌کند تا به سرعت اتومبیلش افزوده شود. اتومبیلی که بعضی وقت ها اجازه دارد فقط با سرعت 70 تا 80 کیلومتر در ساعت، رانده شود!

اسپرت و تیونینگ خودرو

مشتری تیونینگ‌کاران، اغلب افرادی میباشند که به دنبال تغییر و متفاوت بودن هستند . خیلی هم فرقی ندارد که چه خودرویی داشته باشند؛ از پراید زیر 20 میلیونی گرفته تا خودروهای لوکس چند صد میلیون تومانی و گاه بیش از یک میلیاردی. همه را بسته به ویژگی‌هایشان می‌توان تغییر داد. اما این بدان معنا نیست که می‌توان از تیونینگ خودروهای مختلف یک انتظار مشترک با هزینه یکسان را داشت.

هزینه این کار برحسب نوع فعالیت، مدل خودرو، قطعات و تجهیزات مورد نیاز بسیار متغیر است؛ تیونینگ از تغییراتی چند ده هزار تومانی در خودروهای مدل پایین‌تر شروع می‌شود تا تقویت چند صد میلیونی خودروهای لوکس و گران‌قیمت‌تر.

اسپرت و تیونینگ خودرو

اسپرت کردن خودرو قانونی است ؟

بررسی ها نشان میدهد که اسپرت کردن خودرو کاری غیرقانونی است و پلیس می تواند با صاحبان این خودروها برخورد کرده و آنهارا جریمه کند، و یا اینکه تغییر شکل ظاهری خودرو باید با مجوز ار ارگان های مربوطه انجام شود. همانطور که پیش تر بیان داشتیم رایج شده که افرادی به اصطلاح برای اسپرت کردن ماشین در بخشهایی از آن از پوشش فیبر کربنی استفاده می‌کنند که در نتیجه آن خودرو دورنگ می شود که این موضوع همانطور که گفتیم غیر قانونی است، اما می‌توان با کسب مجوز از کارشناسان معاونت فنی و مهندسی پلیس اقدام به این کار کرد.
از طرفی دیگر اعمال تغییراتی در سیستم سرعت سنج و کیلومتر شمار اتومبیل را نیز ممنوع دانسته و برای این اعمال مجازات هایی همچون حبس تا شش ماه یا جزای نقدی درنظر گرفته است.

همچنین ببینید

 علت لاستیک سایی در خودرو ها

لاستیک سایی در خودرو كه بیشتر در خودرو های مدل پائين ديده مي شود ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *