بررسی خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸ دارای آپشن‌های متنوع با بهترین و بروزترین امکانات موجود برای یک کراس‌اور جمع‌وجور همراه است. خودرو دارای صندلی‌های گرم و سرد فناوری اپل کار‌پلی و آندروید آتو و تعدادی فناوری ایمنی خودرو از جمله ترمز خودکار اضطراری است. البته ترمز اضطرای اتوماتیک فقط در مدل SX توربوشارژ بکار گرفته شده است.

بررسی کیا اسپورتیج 2018

کیا دو نوع موتور را برای سه تیپ از این خودرو در نظر گرفته است. یکی ۱۸۱ اسب بخار و دیگری ۲۳۷ اسب بخار قدرت دارند. هر دوی این دو موتور با یک گیربکس اتوماتیک ۶ دنده محور جلو با سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک یا AWD بسته شده‌اند. هیوندای سانتافه، تویوتا راوفور و توسان هیوندای از جمله رقبای سربه‌سر اسپورتیج بشمار می‌آیند و در ایران نیز معمولا برای انتخاب یک گزینه دلخواه، خریدار در انتخاب آنها یک دو دلی و وسواس زیادی دارند.

خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

چه چیز جدیدی در خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸ نهفته است؟

کمپانی کیاموتورز برای سال ۲۰۱۸ به جز تغییرات جزیی در رینگ و سپر جلو، بیشترین توجه خود را معطوف به ویژگی‌های ایمنی خودرو کرده است. این شرکت در زمینه ترمزها و ویژگی‌های ایمنی خودکار کمک راننده گزینه‌های بیشتر و بهتری را در خودرو پیاده کرده است. این نوآوری‌ها باعث شده مدل LX آن ۳۰۰ دلار، مدل EX اسپورتیج ۲۰۱۸ نیز ۶۰۰ دلار و مدل SX توربوشارژ نیز ۱۰۰ دلار گران‌تر پای مشتری بیفتد.

مدل EX فقط ۱۵۰۰ دلار گرانتر از مدل LX است و به‌نظر ما خرید EX با داشتن چند آپشن رفاهی بهتر و عاقلانه‌تر است.

خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

موتور و سیستم انتقال قدرت خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

موتور اسپورتیج ۲۰۱۸ همان موتور بکار رفته در اسپورتیج ۲۰۱۷ است و تفاوتی ندارد. البته دو تیپ مختلف آن که اتفاقاً هر دو چهار سیلندر هستند قدرت تولیدی متفاوتی دارند و فقط بدلیل استفاده از موتور توربوشارژ در آنها است.

شتاب صفر تا صد موتور ۲ لیتری توربوشارژ ۶٫۷ ثانیه که در مدل SX استفاده می‌شود و موتور ۲٫۴ لیتری که در مدل EX مورد استفاده قرار گرفته است، ۸٫۶ ثانیه است.

خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

سواری با اسپورتیج ۲۰۱۸

سواری با این خودرو نرم و راحت و به‌دلیل سطح اتکای پایین آن، در سرپیچ‌ها نیز روان دور گرفته و از مسیر یکنواخت راننده خارج نمی‌شود. گفته باشیم این تست با رینگ ۱۹ اینچ صورت گرفته است.

حس گرفتن فرمان و رل در کل با توجه به انتظاری که ما از یک خودروی لوکس داریم چندان دلپسند نبود و به اندازه سایر رقبا کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ فرمان‌پذیری ۱۰۰%ی ندارد. هر چند این نه به معنی عدم کنترل است بلکه انتظار ما از این محصول کیاموتورز بالاست.

خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

 

کیفیت ترمزهای کیا اسپورتیج ۲۰۱۸

ترمزها در این اتومبیل عالی است. در یک تست تطبیقی مقایسه‌ای با سایر خودروها اسپورتیج ۲۰۱۸ از هوندا سی‌آر-وی ضعیف‌تر بود ولی از جیپ چروکی، مزدا سی‌ایکس۵ و فورد اسکیپ عملکرد بهتری داشت.

داخل خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

کیفیت مواد و طراحی داخلی اسپورتیج ۲۰۱۸ عالی است. در مورد صندلی‌ها نیز باید گفت نوع پارچه بکار رفته در مدل ۲۰۱۸ بهتر از مدل ۲۰۱۷ است که پاک و تمیز کردن آن راحت‌تر و البته به دلیل ساختار نانویی چرک خیلی کمی نیز می‌گیرد. دیگر امکانات رفاهی نیز عالی و به اندازه کافی این خودرو در داخل کابین مجهز شده است.

 

خودرو اسپورتیج ۲۰۱۸

همچنین ببینید

نقد و بررسی هیوندای النترا ۲۰۱۸

هیوندای النترا ۲۰۱۸ ؛ کوچک، کم مصرف، با قیمت مناسب هیوندای النترا (Hyundai Elantra) نمونه‌ایست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *