بررسی فنی فولکس واگن تیگوان 2018

قرار است کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018 بعنوان اولین محصول فولکس واگن به بازار ایران عرضه شود . از همین رو مقاله تست و بررسی این خودرو را برای شما انتخاب کردیم تا بیشتر با این خودرو آشنا شوید.

شرکت فولکس واگن تیگوان 2018 را در مکزیک تولید کرده و در بازار آمریکا به فروش می رساند. مدلی که فاصله دو محور آن 7.3 اینچی بوده و طولی 10.6 اینچی دارد. با این حساب باید آن را یک کراس اوور استانداردی دانست که می تواند مطابق انتظارات واقع شده و شاسی بلند شهری کارآمدی باشد.

فولکس واگن تیگوان 2018 ، کراس اوور خوش استایل آلمانی

کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018

هم رده های فولکس واگن تیگوان 2018

ابعاد طراحی تیگوان جدید شباهتی به تویوتا هایلندر و تویوتا RAV4 دارد. فولکس واگن این مدل را در دو مدل سه ردیف صندلی و دو ردیف صندلی به فروش می رساند. البته مدل سه ردیف صندلی ابعاد بزرگتری داشته و بیشتر به یک شاسی بلند مید سایز یا میان سایز شباهت دارد.

حجم موتور

متاسفانه افزوده شدن ابعاد بیشتر وزن بالاتری را برای فولکس واگن تیگوان 2018 جدید به دنبال داشت و در حالت پایه شاهد افزایش وزن 350 پوندی هستیم. گذشته از آن این شاسی بلند با پیشرانه 2.0 لیتری چهار سیلندر توربو 184 اسب بخاری و وزن بالایی که داشته داینامیک حرکتی بالایی نداشته و ممکن است عملکرد خوبی از خود نشان ندهد. چنین پیشرانه ای در کنار گیربکس هشت سرعته اتوماتیک موجب قدرت بالایی برای فولکس واگن تیگوان 2018  می شود.

کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018

سیستم تعلیق

ارتفاع نسل جدید فولکس واگن تیگوان 2018 در مقایسه با مدل پیشین بیشتر شده تا احساس بهتری را به سرنشینان منتقل کند. براساس تست های انجام گرفته تیگوان 2018 یک شاسی بلند بهبودیافته در مقایسه با مدل قبل محسوب شده و می تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک در کنار پیشرانه 2.0 لیتری چهار سیلندر توربو عملکرد خوبی را رقم می زند و براساس تست ها تیگوان 2018 توانست در 8.6 ثانیه به سرعت 100 کیلومتربرساعت برسد. البته برای رسیدن به سرعت های بیشتر قطعا مدت زمان بیشتری نیاز است. بنابراین باید تیگوان 2018 را یک مدل قابل توجه و کارآمدی دانست.

کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018

سیستم تعلیقی که فولکس واگن برای تیگوان درنظر گرفته آن را بسیار قابل توجه می سازد. سیستم تعلیق تیگوان 2018 بسیار نرم و روان بوده و می تواند به سرعت بالایی دست پیدا کند و کارآمد باشد. تیگوان در سیستم تعلیق ممکن است حساسیتی به وجود آورد و نتواند بسیار نظر همگان را جلب کند. به عنوان یک شاسی بلند کارآمد، تیگوان در زمینه سیستم رانندگی کارآمد بوده و می تواند حرکت روانی را در جاده ها داشته باشد. بنابراین باید تیگوان 2018 فولکس واگن را یک شاسی بلند کارآمد و استانداردی دانست.

رانندگی با فولکس واگن تیگوان 2018

متاسفانه در سیستم کنترل تیگوان نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد. ما هنگام حرکت کمی احساس گنگی داشتیم و حس بسیار روان و راحتی را کسب نکردیم. فولکس واگن می توانست در این زمینه بهتر عمل کند و تیگوان 2018 را به یک خودرو ایده عالی تبدیل نماید. در عبور از پیچ ها کمی تیگوان با دشواری رو به رو بوده اما می تواند بسیار کارآمد و قابل توجه باشد. هندلینگ آن همانند دیگر محصولات فولکس واگن تجربه خوبی داشته و می توان به آسانی از مسیرهای سخت عبور کرد. اگرچه نقایصی در این مدل وجود دارد اما باید به مزایای تیگوان 2018 نیز توجهی داشت.

کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018

 

در روی پیچ ها ممکن است فولکس واگن تیگوان 2018  نتواند آن عملکردی که انتظارش را دارید برآورده سازد. گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید سوار بریک برند آلمانی هستید زیرا برخی معایب آن قابل چشم پوشی نیستند و کمی آزاردهنده محسوب می شوند. فرمان پذیری به شکل کم عمقی بوده و لذت بسیاری را به راننده اتومبیل منتقل نمی کند. بنابراین باید ترکیب سیستم تعلیق فولکس واگن تیگوان 2018 را نامطلوب دانست اگرچه در مقایسه با برخی مدل ها مناسب تلقی می شود.

به عنوان یک شاسی بلند، تیگوان از سیستم 4Motion Active Control اختیاری بهره می برد که روی تمامی مدل های این خودرو قرار نگرفته است. این سیستم موجب تبدیل حالت رانندگی به چهارچرخ محرک شده و در جاده های ناهموار قطعا می تواند گزینه مناسب باشد. حالت های رانندگی مختلفی توسط فولکس برای این خودرو در نظر گرفته شده که باید به حالت Eco, Normal, Sport وCustom اشاره داشت. همچنین چندین حالت های رانندگی برای شرایط سخت در نظر گرفته شد که از جمله باید به Snow, On-Road, Off-Road وCustom Off-Road پرداخت. با قابلیت On-Road می توان بین حالتهای Eco, Normal, Sport وCustom سوئیچ کرد.

کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018

برای فولکس واگن تیگوان 2018 می توان تجربه رانندگی لذت بخشی داشت اگرچه در برخی حالت ها ممکن است انتظارات بسیاری نداشت. متاسفانه فولکس از تایرهای باریکی برای چنین شاسی بلند در نظر گرفته که آن را برای جاده های ناهموار سخت می کند. بنابراین انتظار داشتیم شاهد لاستیک های پهن تری در این خودرو باشیم. سیستم کنترل های مختلف تیگوان مطلوب هستند و در شرایط مختلف می توان از آنها بهره گرفت. اگرچه در برخی بخش ها شاید تصور کنید با یک شاسی بلند آلمانی رو به رو نباشید اما در قسمت کنترل و فناوری های تدارک دیده شده باید تیگوان 2018 را یک شاسی بلند اصیل آلمانی دانست.

فضای داخلی فولکس واگن تیگوان 2018

در فضای داخلی تیگوان می توان شاهد تریم چرمی و مشکی رنگی بود که جذابیت بسیاری را به دنبال نداشته و بسیار معمولی جلوه می کند. بنابراین در لحظه نخست ممکن است جذابیت بسیاری نداشته و مورد توجه قرار نگیرد. تیگوان 2018 از صفحه نمایش لمسی با پشتیبانی از اندروید اتو و اپل کارپلی بهره می برد و فولکس سیستم سرگرمی خود را روی آن تعبیه نمود. داشبورد خودرو چرمی کامل نیست و در حقیقت فولکس از پلاستیک باکیفیت و فشرده بهره گرفته که شباهتی به چرم دارد زیرا اگر چرمی را در این قسمت شاهد می بودیم قطعا هزینه خرید بالایی را باید انتظار می داشت زیرا تیگوان 2018 یک شاسی بلند میان رده بوده و لوکس محسوب نمی شود. اما صندلی ها چرمی بوده و کیفیت خوبی هنگام نشستن روی آن می توان احساس کرد. کابین داخلی مطلوب بوده اما انتظار می رفت شرکت آلمانی ویژگی های مطلوبی را برای آن در نظر گرفته و به کار گیرد. فرمان سه شاخه اسپرتی نیز در روی داشبورد می توان مشاهده کرد و ساختار کلی فضای داخلی می تواند مناسب باشد.

کراس اوور فولکس واگن تیگوان 2018

امکانات داخلی خودرو

سیستم صوتی باکیفیتی نیز به کار گرفته شده که چند اسپیکر در قسمت عقب و چند اسپیکر در قسمت جلو جای داده شده تا سرنشینان شاهد پخش صدا پروضوح وباکیفیتی باشند. همچنین این سیستم صوتی قدرت 480 واتی داشته اما در برخی مواقع ممکن است خروجی مورد انتظار را از آن مشاهده نکرد.

صندلی های عقب راحتی خوبی دارند و رنج آور نیستند. صندلی ها با کیفیت چرمی خود نرمی به دنبال داشته و تجربه سفر لذت بخشی را فراهم می آورند. حجم قرار گرفتن پاها در قسمت جلو صندلی عقب کافی بوده و در سطحی کوچک نیست تا افراد پس از مدت طولانی احساس خستگی داشته باشند. در این بخش پورت USB جهت اتصال دستگاه هوشمند وجود داشته و چند اسپیکری نیز جهت شنیدن موسیقی یا هر چیز دیگری تعبیه شده است. در قسمت صندلی های ردیف سوم نیز راحتی وجود داشته اما این راحتی در سطح کیفیت صندلی های ردیف دوم نیست. بزرگسالان می توانند برای کودک خود یک جایگاهی در ردیف سوم درنظر گیرد تا حین حرکت فرزندشان از روی صندلی سقوط نکند.

اختلاف مدل 2 ردیف و 3 ردیف صندلی

نکته ای که باید به آن اشاره داشت چنین است که خودرو فولکس واگن تیگوان 2018 در مدل سه ردیف صندلی به سیستم حرکتی چهارچرخ محرک 4Motion مجهز است اما در مدل دو ردیف صندلی به شکل اختیاری باید از چنین سیستمی بهره برد. بنابراین دو نسخه در این زمینه نیز با یکدیگر اختلافی دارند.

در نهایت باید بیان داشت که قیمت دو چرخ محرک جلو تیگوان 26 هزار دلار بوده و این در حالی است که تیگوان پیشین با قیمت 22 هزار دلاری به فروش می رسد. البته مدل جدید با ویژگی های جدید، طراحی کامپکت و جذابی همراه بوده و تجربه رانندگی لذت بخشی را برای افراد فراهم می آورد. با تمامی این تفاسیر می توان تیگوان را یک خودرو شهری کارآمد دانست که برای خارج جاده نیز می تواند گزینه مطلوبی باشد. بنابراین اگر به دنبال شاسی بلند کامپکت و کارآمدی هستید، قطعا تیگوان به عنوان یک برند آلمانی قابل قبول است.

همچنین ببینید

نقد و بررسی هیوندای النترا ۲۰۱۸

هیوندای النترا ۲۰۱۸ ؛ کوچک، کم مصرف، با قیمت مناسب هیوندای النترا (Hyundai Elantra) نمونه‌ایست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *