توقف تولید ۲۵ خودرو غیراستاندارد و نگرانی خودرو سازان

تولید ۲۵ خودرو غیراستاندارد سواری و سنگین جاده‌ای با اجرای فاز اول استاندارد های جدید اجباری خودرو برای خودرو سازان که از ابتدای دی‌ماه سال جاری کلید خورده است، متوقف شد.

توقف تولید 18 خودرو سواری بی کیفیت

با اجرای فاز اول استانداردهای جدید اجباری خودرو از اول دی ماه ۱۳۹۶، تولید و واردات برخی از خودروهای غیر استاندارد از جمله خودروهای :

ام وی ام ۳۱۵ سدان
ام وی ام ۵۵۰
تیگو ۵
سایپا ۱۳۱
سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز
سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز
آریو ۱۵۰۰ سی سی
پژو پارس با موتور XUM
وانت تک کابین و دو کابین مزدا
کارا ۱۷۰۰ (بنزینی و دوگانه سوز)
آسا B50F
لیفان ۶۲۰
لیفان X50
لیفان X60
جک J5
هیوندای i10
و برخی از خودروهای سنگین جاده‌ای از دستور کار خودروسازان خارج شد.

تعداد استاندارد های اجباری به 85 مورد افزایش مییابد !

 

اسفند ماه سال گذشته بود که سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد خبر داد و اعلام کرد که بر اساس تفاهم‌نامه‌ای بین این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتقای این استانداردها از نظر تعداد و کیفیت مطرح شده است؛ موضوعی که بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان ملی استاندارد، خودرو سازان و قطعه‌سازان در دستور کار قرار گرفته است.

براساس زمان‌بندی صورت گرفته باید تا ابتدای دی ماه امسال ۶۱ مورد استاندارد خودرویی اجرایی شود و پس از آن تا ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی اضافه می‌شود و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دی ماه سال آینده (۱۳۹۷)، تعداد استانداردهای اجباری خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش می‌یابد.

طبق این تصمیم اعلام شد که اگر خودرویی نتواند تا ابتدای دی ماه امسال ۶۱ مورد استاندارد تعیین شده را رعایت کند در اولین مرحله از اجرای مصوبه مربوطه با توقف خط تولید روبرو می‌شود. همچنین قرار شد دو مورد استاندارد خودرویی دیگر به این ۶۱ مورد از ابتدای تیر ماه سال آینده اضافه شود که در غیر این صورت خودروهای مربوطه در صورت عدم رعایت ۶۳ مورد استاندارد مربوطه با توقف خط تولید در آن مقطع زمانی روبرو می‌شوند.

بنابراین با شروع اجرای استانداردهای جدید تأیید نوع خودرو، تولید تعدادی از خودروهایی که نتوانستند الزامات استانداردهای اجباری مربوطه را رعایت کنند خاتمه یافت و از این پس شاهد تولید این خودروها نخواهیم بود تا تولید ۲۵ مدل خودروی سواری و سنگین، با توجه به عدم امکان انطباق آنها با استانداردهای اجباری، متوقف شود.

خودرو سازان زیر بار نمی‌روند

این اتفاق باعث شد تأثیر حذف ١٨ خودرو سواری را از فعالان بازار هم پیگیری شود .محمد ساجدی یکی از کارشناسان بازار خودرو در ابتدای صحبت هایش اجرای این قانون را محال خواند و گفت:بعید می‌دانم خودرو سازان ، ١٨ خودرو را کنار بگذارند چرا که سود آنها در فروش خودروهایی چون ٤٠٥ و پراید است.اما اگر چنین امری اتفاق بیفتد قیمت خودروهای غیراستاندارد در بازار با کاهش قیمت موقت روبه‌رو خواهد شد اما سایر خودروها در بازار گران می‌شود.

کاهش قیمت خودروهای کنار گذاشته شده ادامه‌دار نخواهد بود

این امر تا زمانی است که محصول جدید وارد بازار شود.اگر محصول جدید معرفی نشود قیمت آن خودروها هم گران خواهد شد چرا که مردم دنبال خودروهای ارزان قیمت هستند و برایشان کیفیت در رتبه‌های پایین‌تر است.وقتی چنین اتفاقی رخ دهد قیمت ١٨ خودرو هم گران خواهد شد.وی تأکید کرد:بازار هنوز هیچ واکنشی به توقف خط تولید ١٨ خودرو سواری نشان نداده است.

واکنش‌های خودرو سازان

در حالیکه سازمان ملی استاندارد یکی از بزرگترین اقدام‌های ملی خود را انجام داده است خودرو سازان واکنش نشان دادند و این اقدام به مذاقشان خوش نیامده است. یکی از شرکت‌ها عنوان کرده است که ما تاکنون مصوبه توقف تولید و واردات برخی از محصولات خود که اکنون لقب غیراستاندارد را گرفته است از سازمان ملی استاندارد دریافت نکردیم.لذا معلوم نیست که این مصوبه با موافقت کدام بخش‌ها بوده است.

یکی دیگر از خودرو سازان نیز عنوان کرد : تمام خودروها مطابق با استاندارد است و هیچ مشکلی در واردات و یا حتی شماره‌گذاری وجود ندارد لذا به نظر می‌رسد که سازمان ملی استاندارد اشتباه کرده است.

همچنین ببینید

نقد و بررسی هیوندای النترا ۲۰۱۸

هیوندای النترا ۲۰۱۸ ؛ کوچک، کم مصرف، با قیمت مناسب هیوندای النترا (Hyundai Elantra) نمونه‌ایست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *